Sezon 2012/13 Seniorzystrona główna


Ok, wiesz wszystko o pasji do piłki nożnej w Brazylii z reklam promocyjnych Ronaldinho, ale co Argentynie piłki nożnej? Dlaczego jest to, że kraj, który cierpi i żyje piłkarskie równie Brazylijczycy nie dostaniesz ich sprawiedliwego podziału czasu reflektor? Trzeba przyznać, że jednym z powodów jest jej mniejszy pokój trofeum w porównaniu do Brazylii (2 tytuły w 4 finałach dla Argentyny, 5 tytułów w 7 finałach dla Brazylii), ale mimo to ... Aby zrobić to sprawiedliwość, zdecydowałem się przyzwyczaić do piłka nożna w Argentynie. Argentyna soccer została zorganizowana w amatorskich lub półprofesjonalnych lokalnych mistrzostwach na początku 20 wieku i pomimo faktu, że w piłce nożnej Argentyny zagrał swój pierwszy mecz w 1901 roku, nie sądzę, że to ten sam typ reprezentacji trzeba dziś. Większość graczy, dostrzeżone w pół-profesjonalnych mistrzostwach utworzonych się, że 1930 Zespół finalistą Pucharu Świata, po którym większość z nich wróciła do przeciętności. W 1931 roku, pierwszy ogólnokrajowy profesjonalnych mistrzostw został ustanowiony, chociaż nie wszystkie zespoły zrzeszone w związku krajowego. Na przykład tylko zespoły z Buenos Aires, Avellaneda i La Plata tworzą strukturę mistrzowski w pierwszych latach, z zespołów z Santa Fe lub Rosario dołączył później. Ten wczesny mistrzostwa nazywany Metropolitano nie pozwalają inne zespoły wojewódzkie do przyłączenia się i ze względu na rosnący popyt, związek piłki nożnej Argentyna końcu stworzył konkurs ogólnopolski pełni w 1967 roku, zwany Nacional. Od kilku lat mistrzostwa Nacional i Metropolitano rozgrywane były oddzielnie. Nacional był mistrzostwa 1-grupa, z których sześć najlepszych drużyn byłyby uprawnione do udziału w Metropolitano w przyszłym roku. To byłoby do 1985 roku, że Argentyna soccer będzie posiadać tę strukturę, po którym Nacional stała się głównym mistrzostwa. W Argentynie, piłka nożna posiada dwa "pór roku", jak w 1991 roku, pod nazwą Clausura i Apertura (zamykanie i otwieranie) i odtwarzane jako dwa odrębne pojedyncze rundy mistrzostw. Każdego roku, spadek jest obliczany na podstawie średniej z trzech lat i 2 zespoły o najniższej średniej spadają z 2 drużyny z najwyższym trzyletniej średniej z niższej ligi awansują. Muszę przyznać, że ten system przyjęty dla piłki nożnej w Argentynie było nieco dziwne na pierwszy i trzeba się przyzwyczaić. Ale mogę też zobaczyć zalety takiego systemu. Istnieje 5 zespołów, które zdominowały Argentyna soccer odkąd mistrzostwa Metropolitano został utworzony: River Plate, Independiente, Boca Juniors, San Lorenzo i Racing Club walczą o tytuł Mistrzów każdego roku, przez ostatnie 50 lat. Niestety, jest to przypadek "bogaci się bogacą" i mniejsze zespoły mają coraz mniejsze szanse, aby zostać mistrzem koronowany jako Argentyna soccer, z 5 (zwłaszcza tych pierwszych 3) dominującej i monopolizacji zawody. To te 5 klubów, które uruchomione wielu z największych Argentyna piłkarze na arenie międzynarodowej, chociaż większość z nich przenosi się do silnych europejskich klubach po kilku latach w swoich klubach macierzystych. Kilka godnych uwagi przykładów należą Alfredo Di Stefano (River Plate), Diego Maradona (Boca Juniors), Juan Roman Riquelme (Boca Juniors), Daniel Passarela (River Plate), Esteban Cambiasso (Independiente) lub Guillermo Franco (San Lorenzo).Ostatnie zdjęcia kompletna galeria

Maszycanka Maszyce - MKS
MKS - Sportowiec Modlniczka