Turniejestrona główna

Trudno określić dokładnie, jak piłka nożna stała się tak popularna w Anglii w 19 wieku, ale prawda jest taka, że ​​w połowie 19 wieku, prawie każde większe miasto miało pół-profesjonalny zespół piłki nożnej. Zespoły te były zazwyczaj stowarzyszenia pracowników z tej samej fabryce czy instytucji lub po prostu studentów w lokalnym uniwersytecie. Mecze między tymi drużynami grali sporadycznie, z małą lub bez nagrody, ale tylko ze względu konkursu. Jednak te mecze rozgrywane były bez żadnych zasad lub sędziego, jak piłka nożna nie zawsze jest to sport, który jest całkowicie czyste przemocy, zajęło był surowy talia lub argument o określonej reguły, aby rozpocząć krwawą walkę pomiędzy dwoma zespołami i ich zwolenników. Ale 1863 roku oznaczony niezwykle ważny rozdział w angielskiej historii piłki nożnej, jak wielu klubów piłkarskich z całego kraju (widocznym z Londynu) spotkali się w stolicy Anglii i stworzyć coś w rodzaju "konstytucją nożnej" nazwał Przepisów Gry (zmodyfikowana wersja oryginalnych zasadami są wciąż pracuje obecnie i nadal nazywane jako takich).